Naši klepíři jsou špičkami ve svém oboru. Umíme cokoliv od bytelného parapetu, přes odvodnění střech až po rozličné druhy ozdobných klempířských prvků a výrobků.

S námi si u klempířských prací můžete být jisti, že zajištění dokonalého odvodu srážkové vody ze střechy a ochrana proti zatékání do stavby bude naprosto dokonalá. Umíme pracovat s veškerými střešními systémy z mědi, hliníku, pozinku i titanzinku. Jsme držiteli prestižního certifikátu RHEINZINK- kvalitní klempířství.

Dokonale zvládáme klepmířské práce jako jsou okraje střech a krycí lišty, oplechování okrajů střech a nadezdívek, opláštění komína, opláštění štítu, střešní vikýře, balkony a přístřešky.

Vyrobíme atypické oplechování i klempířské prvky jako jsou žlaby, svody, úžlabí, lemování komínů, zdí a nadezdívek, parapety vikýřů apod. Při rekonstrukci střech samozřejmě povádíme i výměnu těchto prvků. Vždy dbáme na to, aby životnost klempířských prvků korespondovala s životností střešní krytiny.

  • montáže žlabů a svodů
  • výrobu a montáž úžlabí
  • výroba a montáž okapnic
  • lemování a oplechování komínů
  • kalkulace zdarma
  • montáž střešních výlezů

Žlaby slouží k odvodu vody z roviny střechy u okapu. Existují žlaby podokapní, nástřešní, mezistřešní, zaatikové, lůžkové. Nejčastější tvary žlabů jsou půlkulaté a hranaté.
Háky slouží k upevnění žlabů ke střeše.
Svody odvádějí vodu v místě kotlíků svisle k zemi, kde vytéká pomocí výtokových kolen, nebo jsou svody napojeny do kanalizace. Svody jsou do fasády upevněny pomocí objímek.
Okapnice (okapní plech) je prvek, který se instaluje z důvodu odvedení vody ze střešní krytiny. Okapnice je ukončena jednoduchým, případně dvojitým ohybem.
Úžlabí vzniká v průniku dvou střešních rovin a odvádí vodu, která do něj z těchto rovin stéká.
Lem zdi je oplechování spoje roviny střechy se zdivem – např. u vikýře, nadezdívky apod.
Závětrná lišta - lem štítu se používá u střech, které nejsou ukončeny nadezdívkou nebo krajovou taškou
Při lemování komínů se jedná o spodní oplechování komínu.

Vybrané reference

Kontakt na Střechy Ostrava

Potřebujete-li konzultaci nebo radu ohledně plánované stavby střechy Vašeho domu, zavolejte, pošlete na sebe telefonní číslo nebo napište nám. Budeme Vás neprodleně kontaktovat.

Volejte střechy Ostrava

Telefon +420 777 866 010

KLEOS stavební s.r.o.

sídlo:Tlapákova 1194/18, 700 30 Ostrava Hrabůvka
provozovna: Bratří Sedláčků 459/3 , 721 00 Ostrava Svinov
IČ: 25879308 DIČ: CZ25879308