V dnešní době je možné pořídit si vlastní bydlení v rodinném domě, které bude energeticky úsporné, ekologické, kvalitní a navíc levné.

Dřevostavby od Stavby Lumaro přesně toto splňují. Díky stavebnicové technologii a použitému materiálu je výstavba těchto rodinných domů velice rychlá a náklady jsou velmi nízké. Vždy zaručujeme dlouhou životnost dřevostavby a její odolnost vůči povětrnostním vlivům. Garantujeme tepelnou pohodu v zimě i během letních měsíců. Skvělé izolační vlastnosti Vám navíc přinesou úspory za energie. Díky tomu, že důsledně dodržujeme technologické postupy můžeme výše uvedené garantovat.

  • velmi rychlá výstavba
  • nízké náklady na vytápění
  • suchá výstavba bez vody
  • větší užitná plocha
  • příjemné a zdravé prostředí
  • snadná úprava vnitřních dispozic

Dřevěné stavby přetrvávají staletí a z hlediska životnosti jsou plně srovnatelné se stavbami z jiných materiálů. Samozřejmě záleží na kvalitě výstavby a péči, kterou stavbě věnujeme. O všechno, co nám má dobře sloužit, se musíme poctivě starat.

Proč volit dřevostavbu

Tepelně-technické vlastnosti Dřevo vyniká především nízkou tepelnou vodivostí, díky čemuž mají domy nízkou spotřebu tepla na výtápění. V současné doby, kdy se lidé stále více snaží ušetřit za vytápění, je dřevěný dům vhodná volba. Dřevěné objekty, tedy domy s dřevěnou nosnou konstrukcí, jejichž stěny jsou tvořeny dřevem a tepelnou izolací, dosahují ve výsledku nízkoenergetických standardů, někdy až standardů pasivního domu.

Rychlost a nízká energetická náročnost výstavby
Neobvyklá rychlost výstavby umožňuje majiteli nastěhování do několika týdnů. To je velký rozdíl oproti zděným domům. Rychlost výstavby záleží na volbě konstrukčního systému a velikosti objektu.

Suchá výstavba bez vody
Dřevěné domy se staví na sucho, jediné, co je potřeba postavit mokrým způsobem, jsou základy. Na základech se pak postaví rám ze dřeva, do kterého se zabudují výplně a dělící příčky. Při výstavbě tak může téměř vyloučit veškeré poruchy způsobené vlivem technologické vlhkosti. Není potřeba čekat až dům vyschne, jako u zděných staveb, ale je okamžitě k nastěhování.

Úspora místa
Při srovnatelných tepelných odporech stěn jsou konstrukce na bázi dřeva subtilnější. Na 3 běžné metry obvodového zdiva lze při použití konstrukcí ze dřeva ušetřit 1 m2 obytné, respektive užitné plochy. Při 100 m2 zastavěné plochy rodinného domu tak vlastně lze získat další místnost.

Pro stavbu moderních dřevěných stavbeb, které realizujeme obvykle využíváme profily z jehličnatého dřeva (převážně smrku) tzv. masivní konstrukční dřevo (KVH).
KVH profily jsou čtyřstranně hoblované a mají sražené hrany. Délkovým nastavováním jednotlivých profilů pomocí zubovitého spoje lze dosahovat délek až 16 m. Profily jsou technicky vysušeny na vlhkost 15 ± 3 %.
Masivní konstrukční dřevo KVH nejčastěji využíváme pro nosné konstrukce dřevostaveb a střešní konstrukce. S výhodou lze KVH profily použít pro realizaci krovů pohledových z interiéru. Masivní konstrukční dřevo KVH se používá pro nosné konstrukce rodinných domů .

Vybrané reference

Kontakt na Střechy Ostrava

Potřebujete-li konzultaci nebo radu ohledně plánované stavby střechy Vašeho domu, zavolejte, pošlete na sebe telefonní číslo nebo napište nám. Budeme Vás neprodleně kontaktovat.

Volejte střechy Ostrava

Telefon +420 777 866 010

KLEOS stavební s.r.o.

sídlo:Tlapákova 1194/18, 700 30 Ostrava Hrabůvka
provozovna: Bratří Sedláčků 459/3 , 721 00 Ostrava Svinov
IČ: 25879308 DIČ: CZ25879308